Viyana Bistro Açıldı

Viyana Bistro Bilardo bilardo severlerin hizmetinde
Zengin mutfağı ile teras cafe ve bistro hizmeti veren, bunun yanında profesyonel bilardo salonu ile, bilardo sporcularının vazgeçilmez mekanlarından biri haline gelen Viyana Bistro Bilardo, farklı bir konsepti müşterileri ile buluşturuyor. İstanbul Pendik’te faaliyete geçen Viyana Bistro Bilardo, 16 Ekim Cuma günü resmi olarak açıldı. Açılış törenine çok sayıda bilardo severin yanı sıra, Türkiye Bilardo Federasyonu Başkanı Ersan Ercan, usta sporcu Semih Saygıner, Pendik Belediye Başkan Yardımcısı Atakan Yüce ve PESİAD Başkanı Kadir Bayram iştirak etti. Törene katılan usta sporcu Semih Saygıner, davetlilere küçük bir gösteri sergiledi. Saygıner bir de, Kadir Bayram ile maç yaptı. Açılış günü için misafirlerine birbirinden farklı eğlenceler sunan Viyana Bistro Bilardo, aynı gün akşamında değerli sanatçı Baha’yı hayranları ile buluşturdu. Misafirler, bilardo camiasının sevilen sesi Baha’nın birbirinden güzel şarkıları ile doyasıya eğlendi.

2-18 Ekim tarihleri arasında, Viyana Bistro Bilardo’da 400’den fazla oyuncunun katılımı ile büyük bir turnuva düzenlendi. Bu kadar büyük katılımlı ilk salon turnuvası olan Viyana Cup’ta, 380 sporcu erkekler kategorisinde, 16 sporcu gençler kategorisinde ve 8 sporcu kadınlar kategorisinde yarıştı. Kadınlar kategorisinde finalde Güzin Müjde Karakaşlı’yı 44 isteka 30-25 skorla yenen Gülşen Degener şampiyon oldu ve 2000 tl birincilik ödülü aldı. Gençler kategorisinde finalde Seymen Özbaş ve Burak Haşhaş karşılaştı. Seymen Özbaş, Burak Haşhaş’ı 19 isteka 30-23 skorla yenerek birinci oldu ve 2000 tl birincilik ödülü aldı.
380 sporcunun 17 gün boyunca birbiri ile karşılaştığı erkekler kategorisinde, 4 ön eleme turu oynandıktan sonra, 32 sporcu ile merdiven sisteminde final turlarına geçildi. Turnuvanın son üç günü oynanan final turlarında, Savaş Bulut yarı finalde Murat Naci Çoklu karşısında 22 isteka 40-39 kazanarak finale çıktı. Diğer yarı finalde karşılaşan Necdet Yalçın ve İbrahim Hayri Altuntaşlar maçının kazanan ismi, 25 isteka 40-26 skorla İbrahim Hayri Altuntaşlar oldu. Final maçındaki İbrahim Hayri Altuntaşlar ve Savaş Bulut karşılaşması, 32 isteka 40-30 skorla Savaş Bulut lehine sonuçlandı. Şampiyon sporcu Savaş Bulut, 12.000 tl birincilik ödülünün sahibi olurken, kaybeden finalist İbrahim Hayri Altuntaşlar 7.000 tl kazandı. Turnuvada toplam 42.000 tl ödül dağıtıldı.

Aktim Grup Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda Viyana Bistro Bilardo’nun sahibi İdris Koç, yeni mekanı ile ilgili olarak; “Yaklaşık üç aydır üzerinde çalıştığımız bu mekanda yeni bir konsepti bilardo severler ile buluşturmak istedik. Bildiğiniz üzere, biz sadece bir bilardo salonu açmadık, Türkiye’nin en geniş konseptli, içinde farklı oyun salolarının bulunduğu, bünyesinde kafe ve restoran barındıran bir mekan hazırladık. Türkiye’de bu konseptte ve bu büyüklükte açılmış olan tek mekan olduğumuzu söyleyebiliriz. Viyana Bistro Bilardo, bilardo salonu olarak hizmet vermenin yanı sıra, bu çevredeki insanları da buraya çekebilecek ve bilardo ile tanışmalarına vesile olabilecek bir mekan. Umarız gelen misafirlerimiz hizmetimizden memnun kalırlar. Buradan sizin aracılığınız ile açılışımıza iştirak eden değerli isimler Semih Saygıner, Baha, Atakan Yüce ve Kadir Bayram’a, ve mekanımıza gelerek bizi onurlandıran bütün misafirlerimize teşekkür etmek isterim.” sözlerini söyledi.